Wolontariat Otwiera Serca

WOW w NGO! Startujemy!

Z przyjemnością chcemy Was poinformować, że od 1 października Diecezjalne Centrum Wolontariatu realizuje projekt Wsparcie Organizacji Wolontariatu w Organizacjach Pozarządowych – WOW w NGO!  Projekt pod nazwą „ Wolontariat otwiera serca”.

Głównym celem projektu jest wzmocnienie organizacji w zakresie profesjonalnego podejścia zarządzania wolontariatem, planującego:

• rozwijać się w obszarze wolontariatu,
  • zbudować wieloletni program rozwoju wolontariatu, opartego o diagnozę, wyznaczone cele i rezultaty,
  • uwzględnić wolontariat w dokumentach strategicznych i włączyć go w strukturę organizacyjnym

Nasz cel?
Chcemy, by więcej ludzi mogło do nas dołączyć jako wolontariusze, oferując im różnorodne możliwości zaangażowania w wolontariat systematyczny. Pragniemy również, by koordynacja tych działań była jak najbardziej efektywna.

Wolontariusze zaangażowani w projekt będą mogli liczyć na:

• wsparcie koordynatora wolontariatu,
  • przeszkolenie,
  • możliwość realizowania własnych inicjatyw dzięki mini grantom,
  • sfinansowanie kosztów dojazdów,
  • integrację i wspólne tworzenie Planu Rozwoju Wolontariatu

Dołącz do nas!

Osoby do kontaktu:

Monika Wilk  nr tel. 664-031-039

Koordynator wolontariatu

Dominika Borkowska nr tel. 532-757-749

Koordynator wolontariatu hospicyjnego

Projekt finansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków programu Korpus Solidarności – Rządowy Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Systematycznego na lata 2018-2030, w programie „Wsparcie organizacji wolontariatu w NGO – WOW w NGO!”