Zapraszamy na obchody Dnia Chorego do kieleckiego Hospicjum

wpis w: DCW | 0

Caritas Diecezji Kieleckiej zaprasza na obchody XXVI Światowego Dnia Chorego, które odbędą się 13 lutego 2018 r. pod przewodnictwem ks. bp. Andrzeja Kalety w Hospicjum Stacjonarnym im. św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach. Zapraszamy wszystkich, którym bliska jest idea pomocy osobom cierpiącym. Wspólna modlitwa i poruszana tematyka zapewne pomogą skuteczniej organizować posługę wolontariuszy wśród chorych w hospicjach i w środowisku domowym.

Program uroczystości:

12.00 Msza św. pod przewodnictwem bp. Andrzeja Kalety (Kaplica Hospicjum).

13.00 Konferencja (aula): „Wolontariat hospicyjny w służbie bliźniemu”.

# ks. Stanisław Słowik – dyrektor Caritas Diecezji Kieleckiej: Posługa chorym w kieleckim Hospicjum Domowym i Stacjonarnym.

# ks. Robert Kowalski -dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej: Doświadczenia wolontariatu w Zespole Domowej Opieki Hospicyjnej Caritas im. św. Józefa w Radomiu.

# ks. Sylwester Iwan – kapelan Wojewódzkiego Szpital Zespolonego w Kielcach: Duchowe i psychologiczne potrzeby podopiecznych hospicjum domowego.

# p. Artur Drobniak – lekarz medycyny paliatywnej: Wsparcie chorego w hospicyjnej opiece domowej.

# Poczęstunek.

Zgłoszenie udziału: email lp.sa1519211910tirac1519211910@ecle1519211910ik.mu1519211910jcips1519211910oh.ta1519211910iratn1519211910olow1519211910

Z orędzia Papieża Franciszka na XXVI Światowy Dzień Chorego

„Odpowiedzią na dar Jezusa jest zadanie Kościoła, który wie, że powinien obejmować chorych takim samym jak jego Pan spojrzeniem, pełnym czułości i współczucia. Duszpasterstwo służby zdrowia jest i zawsze pozostanie niezbędnym i istotnym zadaniem, które należy realizować z wciąż nowym zapałem, poczynając od wspólnot parafialnych aż po najlepsze ośrodki opieki zdrowotnej. Nie możemy w tym miejscu nie wspomnieć o czułości i wytrwałości, z jakimi wiele rodzin opiekuje się swoimi dziećmi, rodzicami i krewnymi, chronicznie chorymi lub z poważną niepełnosprawnością. Opieka świadczona w rodzinie jest nadzwyczajnym świadectwem miłości do osoby ludzkiej i winna być otaczana odpowiednim uznaniem oraz wspierana przez stosowną politykę. Dlatego lekarze i pielęgniarze, kapłani, osoby konsekrowane i wolontariusze, członkowie rodzin oraz wszyscy, którzy angażują się w opiekę nad chorymi, uczestniczą w tej misji Kościoła. Jest to wspólna odpowiedzialność, która podnosi wartość codziennej posługi każdego.”