Diecezjalne Centrum Wolontariatu Caritas ma już 15 lat

Dnia 14 grudnia br.  spotkaliśmy się w gronie pracowników i wolontariuszy Caritas, aby świętować Jubileusz 15-lecia Diecezjalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach. Z tej okazji w kościele akademickim w Kielcach odbyła się uroczysta Msza święta, którą sprawowali ks. Krzysztof Banasik, zastępca dyrektora Caritas Diecezji Kieleckiej oraz ks. Zbigniew Wójcik, dyrektor Zespołu Placówek Opiekuńczo – Leczniczych Caritas w Miechowie. Ks. Krzysztof w homilii wyraził wdzięczność za wszelkie dobro, które dzięki posłudze wolontariuszy udało się przez te 15 lat zrealizować i zachęcał, by ufnie otwierać się na przyszłość zawierzając ją Bogu. Po nabożeństwie odbyło się spotkanie okolicznościowe w Centrum Integracji Społecznej. Wspominaliśmy zrealizowane akcje charytatywne, szkolenia, wspólne wyjazdy oraz to jak na przestrzeni lat zmieniali się wolontariusze i koordynatorzy wolontariatu. Były życzenia, tort i wspólne śpiewanie. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom oraz przyjaciołom za  obecność.

Diecezjalne Centrum Wolontariatu zostało powołane jako jednostka Caritas Diecezji Kieleckiej przez bpa Kazimierza Ryczana dekretem z 2 czerwca 2007 roku.  Zadaniem DCW jest koordynacja działań wolontariuszy w diecezji, prowadzenie szkoleń, inicjowanie akcji charytatywnych, nadzór nad  Szkolnymi Kołami Caritas i Parafialnymi Zespołami Caritas, integracja środowiska wolontariuszy i promocja wolontariatu. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tą piękną ideą do siedziby Diecezjalnego Centrum Wolontariatu Caritas, ul. Mała 17/3 w Kielcach, tel. 664031039. Więcej informacji na naszej stronie.