Dodaj Nadzieję – dla Hospicjum

Dołącz do wsparcia Hospicjum Caritas im. Bł. S. Bernardyny Jabłońskiej w Miechowie. Hospicjum pomaga bezpłatnie osobom chorym terminalnie. Placówka do prawidłowego funkcjonowania oprócz dofinansowania NFZ potrzebuje wsparcia osób dobrej woli.

Przed nami czas przygotowania do Świąt Wielkiej Nocy, które niosą przesłanie Miłości i Nadziei. Tradycyjnie udekorujemy swoje domy wielkanocnymi, a w Wielką Sobotę przygotujemy koszyczek z pokarmem do poświęcenia. Zachęcamy do zorganizowania w tym okresie wielkanocnej akcji charytatywnej DODAJ NADZIEJĘ. Jak to zrobić?

Krok po kroku:

– Zaplanuj akcję w swoim środowisku: szkoła, parafia, miejsce pracy, grono znajomych, koło gospodyń wiejskich itp.

– Ustal akcję z osobami decydującymi/odpowiedzialnymi

– Zgłoś się do Hospicjum w Miechowie po materiały i puszkę

– Wykonaj proste ozdoby świąteczne (proponujemy żonkile z filcu)

– Rozprowadź je jako cegiełki na rzecz Hospicjum w Miechowie w okresie przedświątecznym, wielkanocnym bądź Niedzieli Miłosierdzia

– Przekaż do Hospicjum zebrane pieniądze i dodaj osobom chorym czas pełen nadziei!

Kontakt odnośnie akcji: wolontariat.hospicjum.miechow@caritas.pl, tel. 532 513 435

Współorganizatorem akcji jest Diecezjalne Centrum Wolontariatu w Kielcach, kontakt dla osób z Kielc i okolic: tel. 664 031 039.

Nie zwlekaj, czyń DOBRO!