Festyn „Pól Nadziei” w Chełmcach

W upalne popołudnie, 11 czerwca 2017 roku, parafia p.w. św. Marii Magdaleny i św. Mikołaja b.w., wraz z opiekunami i wolontariuszami Szkolnych Kół Caritas z okolicy, zorganizowała festyn będący wsparciem dla akcji „Pola Nadziei”.

Licznie przybyłe rodziny z dziećmi chętnie korzystały z przygotowanych atrakcji, a w podziękowaniu wrzucali pieniądze do puszek. A było w czym wybierać! Malowanie twarzy, ogromne bańki, balony, nie tylko na patyku, ale i tworzone z nich zwierzątka, smakołyki przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich, wata cukrowa, występy artystyczne, a nawet pokaz orkiestry dętej. Ciekawscy mogli obejrzeć wozy strażackie i policyjne, a także ochłodzić się pod kurtyną wodną przygotowaną przez niezawodnych mundurowych. Nie sposób wymienić wszystko, co przygotowano na ten dzień. O to, by wszystko się udało, zadbali organizatorzy: ks. proboszcz Stanisław Malec i katecheci parafii Chełmce: p. Joanna Jaworska, p. Małgorzata Masłowska, p. Dariusz Kurpiński i p. Zbigniew Wójcik oraz liczni sponsorzy.

Wolontariusze Caritas, w związku z odbywającym się dzień wcześniej meczem, namalowali dziesiątki piłek nożnych na twarzach, rozdali setki żółtych balonów i niezliczone ilości zwierzątek. Pomimo to byli szczęśliwi, że mogli się przyczynić do tak szlachetnej inicjatywy.

Wszyscy zgodnie twierdzili, że takie festyny powinny być organizowane częściej, zwłaszcza że zebrano rekordową kwotę 6607,47 zł, która zostanie przeznaczona na wyposażenie kieleckiego hospicjum.