Kreatywne działania młodych wolontariuszy

Diecezjalne Centrum Wolontariatu przy Caritas Diecezji Kieleckiej zakończyło projekt „Twórczy remanent” realizowany we współpracy z Fundacją Vive Serce Dzieciom. Podczas ostatnich zajęć, w dniu 30 maja 2019 roku uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i zawiesili swoje wytwory na jednym z drzew w centrum Kielc.

Działania obejmowały zajęcia manualne z użyciem materiałów: szycie, przewlekanie, haftowanie, projektowanie… itd. Projekt przeznaczony był dla dzieci w wieku 9-12 lat. Zajęcia odbywały się cyklicznie od listopada 2018 roku do maja 2019 roku. Uczestniczyła w nich grupa 20 młodych wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej nr 33 w Kielcach i Szkoły Podstawowej w Brynicy. Efektem działań były wytwory, które m.in. przekazane zostały chorym dzieciom, pacjentom szpitali kieleckich. Zajęcia odbywały się w biurze Diecezjalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach w pomieszczeniach Fundacji Vive Serce Dzieciom i prowadziła je Oliwia Hildenbrandt, profesjonalny trener z Młodzieżowego Domu Kultury.

Przez te miesiące udało się stworzyć m.in. wyjątkową biżuterię, pluszowe serca, piernikowe ozdoby świąteczne, zwierzątka z poduszek, rajtkostworki, skarpeciaki, tekturowe zajączki, wełniaki, kwiaty dla mam i ptaszki pełne marzeń.

Siostra Teodora Zielińska, nauczyciel z SP 33 tak podsumowuje projekt: „Każde warsztaty wnosiły coś nowego. Zawiązała się wspólnota, była miła atmosfera i uczestnicy warsztatów nowe doświadczenie w projektowaniu i robieniu różnych zabawek oraz ozdób wykorzystali następnie  w różnych celach. To doświadczenie zaowocowało w naszej pracy katechetycznej. Dziękujemy organizatorom i mamy nadzieję na dalszą miłą współpracę.”

Diecezjalne Centrum Wolontariatu składa serdeczne podziękowania

Grażynie Jarosz, prezesowi Fundacji Vive Serce Dzieciom

Oliwii Hildenbrandt, trenerowi zajęć

Teodorze Zielińskiej, s. Krystynie Woźniak, p. Joannie Jaworskiej, opiekunom SKC