„Młodzi patrioci” w Warszawie

wpis w: Szkolne Koła Caritas | 0

W dniu 13 września 2018 r. ok. 50-osobowa grupa członków Szkolnych Kół Caritas Diecezji Kieleckiej wraz z koordynatorem Diecezjalnego Centrum Wolontariatu Damianem Zegadło udała się na wycieczkę edukacyjną do Warszawy. Wyjazd został zorganizowany w ramach projektu „Wesprzyj Patriotę – Bądź Patriotą”. Wizytę w stolicy rozpoczęło zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik. Rozmaite zadania, doświadczenia i atrakcje były na tyle ciekawe, że nikt z uczestników się nie nudził. Poznawali jak w kreatywny sposób można przedstawić prawa fizyki, chemii, matematyki. Po dużej porcji aktywności grupa udała się do Muzeum Wojska Polskiego. Przewodnicy w ciekawy sposób przybliżali koleje polskiej historii. Ogrom eksponatów zaciekawiał i zachęcał do zadawania pytań. Członkowie SKC mogli dowiedzieć jak przez pokolenia Polacy realizowali swój patriotyzm. Popołudnie uczestnicy wycieczki spędzili w Centrum Okopowa. Po sytym obiedzie młodzi wolontariusze spotkali się z ks. Markiem Decem, z-cą dyrektora Caritas Polska oraz Agnieszką Zarzyńską, specjalistką ds. społecznych i wolontariatu. Poznali także historię tego miejsca, m.in. z czasów powstania warszawskiego. Ostatnim punktem programu było nawiedzenie Sanktuarium bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Po modlitwie przy grobie kapelana Solidarności był także czas na zwiedzenie kościoła. Członkowie Szkolnych Kół Caritas wrócili zadowoleni i zmobilizowani do działania. Teraz przed nimi zorganizowanie działań wolontaryjnych o charakterze patriotycznym.

Projekt „Wesprzyj Patriotę – Bądź Patriotą” współfinansowany jest ze środków Caritas Polska w ramach Programu „100 projektów na 100-lecie Odzyskania Niepodległości