„Pomagamy Michałkowi” – projekt SKC Polichno

wpis w: Szkolne Koła Caritas | 0

Członkowie Szkolnego koła Caritas działającego przy Szkole Podstawowej im. gen. Stanisława Skalskiego w Polichnie uczestniczyli w projekcie „Pomagamy Michałkowi”, w ramach konkursu Caritas Diecezji Kieleckiej „Skrzynka miłosierdzia”.

Uczniowie wzięli udział w warsztatach rękodzielniczych, podczas których poznawali tajniki wyrobu lampionów, aniołków, kwiatów, lusterek, pudełeczek, podstawek. Przedmioty te wykonywali również na spotkaniach Szkolnego Koła Caritas, niektórzy zabierali także pracę do domu. Własnymi rękoma wypełniali przygotowane przez rodziców maskotki, szyli breloczki, ozdoby do włosów, notesiki. Wykonane przedmioty po raz pierwszy zostały wystawione na kiermaszu w Szkole Podstawowej 5 czerwca 2017 roku. Dzień ten poprzedziła akcja informacyjna. Przygotowano plakat oraz ulotki, które otrzymali wszyscy uczniowie. Informacje zostały umieszczone także na stronie internetowej szkoły, w gablocie ogłoszeniowej obok kościoła i tablicach na terenie wsi. Kiermasz cieszył się ogromnym zainteresowaniem. W ciągu dwóch dni wszystkie przedmioty znalazły nabywców. Po kiermaszu w szkole członkowie SKC nie spoczęli na laurach. Na nowo ruszyła „produkcja”, aby przygotować się do zapowiadanego już wcześniej kiermaszu przy Kościele Parafialnym w Polichnie, który odbył się 18 czerwca i cieszył się równie dużym zainteresowaniem.

Podsumowując całą akcję należy podkreślić ogromne zaangażowanie członków Szkolnego Koła Caritas w przygotowaniu i przeprowadzeniu całego przedsięwzięcia. Bardzo ważny dla uczniów był fakt, iż mogą zrobić coś dla bliźniego – potrzebującego młodszego kolegi. Jedni przez swoją pracę, inni przez zakup różnych drobiazgów mogli wspomóc rehabilitację Michałka Nartowskiego, na którą zebrano 2245 zł. Posumowanie akcji miało miejsce 23 czerwca podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego. Uczniowie przekazali pieniądze mamie Michałka – Pani Dominice Nartowskiej. Wszystkie dzieci i rodzice zaangażowani w projekt „Pomagamy Michałkowi” otrzymali podziękowanie oraz symboliczne malutkie serce za wielkie serce jakie okazali w potrzebie.

Koordynator projektu, opiekun Szkolnego Koła Caritas
Dorota Bednarz