Pomoc dzieciakom z SOW

wpis w: Szkolne Koła Caritas | 0
W grudniu 2020 roku Diecezjalne Centrum Wolontariatu w Kielcach wraz z członkami SKC przy Zespole Szkół Leśnych im. R. Gesinga w Zagnańsku przeprowadzili wspólną akcję fundraisingową #KilometryZdrowiaDalDzieciaków.
Pieniądze zbierane były na sportowy sprzęt do rehabilitacji podopiecznych Specjalnego Ośrodka Wychowawczego w Kielcach. Na czym polegała? Każdy chętny do pomocy miał pochwalić się swoją aktywnością! Podczas treningu, na spacerze, kiedy biegamy, jeździmy rowerem czy nawet w pośpiechu, gdy „lecimy” do pracy pokonujemy kilometry. Należało pochwalić się nimi na Facebooku, Instagramie czy innych portalach społecznościowych z #KilometryZdrowiaDlaDzieciaków – i za każdy kilometr lub każdą godzinę aktywności podarować 5 złotych szczęścia na zbiórkę.
Dzięki promocji, kreatywności wolontariuszy, a nawet aukcjom udało się zebrać 2 625 zł. Dzięki tym środkom zakupiono dla dzieciaków rower, hulajnogę i dwie elektryczne deskorolki.