Quiz wiedzy o hospicjum

wpis w: Szkolne Koła Caritas | 0

10 lutego 2021 roku, dzień przed Światowym Dniem Chorego Diecezjalne Centrum Wolontariatu w Kielcach przygotowało Quiz wiedzy online dla wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas.

W rozgrywkach dotyczących tematyki hospicyjnej i pomocy osobom chorym wzięły udział 4 zespoły uczniów. Wśród konkurencji pojawiły się m.in. odpowiedzi na pytania na temat funkcjonowania hospicjów Caritas w Kielcach i Miechowie, szybka nauka kilku słów w języku migowym, tworzenie plakatu z żonkilem czy rozpoznawanie postaci związanych z pomocą osobom chorym.

Najwięcej kreatywności uczniowie wykazali w tworzeniu rymowanek o tematyce hospicyjnej. Powstały m.in. takie utwory:

„Pomaganie, pomaganie jak to dumnie brzmi,  dziś Ty pomoc niesiesz dla mnie,  jutro ja pomogę Ci. Tylu ludzi jest na świecie chorych smutnych tylu ich. Otwórz serce dla każdego Pan Bóg Błogosławi Im!” /SKC Brzegi/

„My pomagać lubimy i chętnie to robimy. Bo każdy pomóc może w każdy dzień i o każdej porze. Do hospicjum w Miechowie co rok przyjeżdżamy i na święta życzenia wszystkim składamy. Nawet w czasie pandemi pamiętamy i chorym piękne kartki wysyłamy” /SKC Iwanowice i Poskwitów/

W spotkaniu online uczestniczyli także przedstawiciele Hospicjum Caritas im. bł. Bernardyny Jabłońskiej w Miechowie.

Rywalizację wygrał zespół ze Szkolnych Kół Caritas w Iwanowicach i Poskwitowie.