Spotkanie opiekunów Szkolnych Kół Caritas odbyło się w Kielcach

W dniu 24 lutego 2022 r. opiekunowie Szkolnych Caritas z diecezji kieleckiej spotkali się w Centrum Integracji Społecznej w Kielcach na konferencji szkoleniowej. W spotkaniu wzięło udział około 30 nauczycieli.

W pierwszej części spotkania, goście specjalni – Paweł Kwietniewski i Kamil Kołbuc  z zarządu Fundacji im. Stefana Artwińskiego przedstawili możliwości pozyskiwania dotacji przez SKC na działania  związane z wolontariatem.

Następnie zastępca dyrektora Caritas Kieleckiej ks. Krzysztof Banasik  przybliżył  kolejne zagadnienia wieloletniego programu dla Szkolnych Kół Caritas “Miłosierdzie w czynie”, opartego o uczynki miłosierdzia. Na II semestr 2021/22 roku inspiracją do działań powinny być uczynki co duszy i co do ciała: urazy chętnie darować oraz chorych nawiedzać. Ks. Krzysztof mówił także o Dniu Dobra, który odbędzie się 24 kwietnia w Niedzielę Miłosierdzia, czyli w Święto Patronalne Caritas. Zachęcał nauczycieli do włączenia się w to wydarzenie.

W kolejnej części spotkania Renata Kaczmarczyk – koordynator Programu Pomocy Żywnościowej Caritas, mówiła o zbiórkach żywności i zachęcała do zaangażowania wolontariuszy w tę akcję. Następnie  Dominika Borkowska, koordynator wolontariatu hospicyjnego,  podsumowała akcję „Serce dla Hospicjum” oraz ogłosiła konkursy dla uczniów w ramach Pól Nadziei.

Spotkanie opiekunów Szkolnych Kół Caritas zakończyło się omówieniem harmonogramu na II semestr roku szkolnego 2021/22 i degustacją pączków, z racji tego, że w dniu spotkania przypadł tzw. ”tłusty czwartek”.