Szkolenie koordynatorów wolontariatu

W dniu 11 września 2019 r. w siedzibie Diecezjalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach odbyło się pierwsze szkolenie dla koordynatorów wolontariatu w ramach programu Korpus Solidarności, mające na celu wspieranie wolontariatu długoterminowego. Powołanie Korpusu Solidarności ma za zadanie upowszechnienie wolontariatu wśród organizacji pozarządowych i instytucji publicznych.

W szkoleniu wzięły udział osoby z różnych instytucji i placówek, w których działają wolontariusze.

Szkolenie poprowadził trener Damian Zegadło, mówił on o idei powstania Korpusu Solidarności, o celach oraz działaniach. Poruszał kwestie związane z wolontariatem długoterminowym, o tym jak wdrażać wolontariuszy do organizacji oraz o roli koordynatora w programie.

W województwie świętokrzyskim projekt Korpus Solidarności jest realizowany przez Regionalne Centrum Wolontariatu w partnerstwie z Diecezjalnym Centrum Wolontariatu przy Caritas Diecezji Kieleckiej.