Wizyta studyjna

Caritas Archidiecezji Gdańskiej w dniach 14-15 marca 2018 roku gościła przedstawicieli diecezjalnych koordynatorów wolontariatu Caritas. Wśród nich był także Damian Zegadło, koordynator DCW Kielce.

Spotkanie miało na celu podsumowanie projektu „Młodzi Liderzy w akcji” realizowanego w Gdańsku. Podczas pobytu zaprezentowano działania i rezultaty projektowe. Goście mieli także szanse zwiedzić placówki Caritas w Sopocie i Gdańsku.

W drugim dniu spotkania Damian Zegadło zaprezentował także projekt Caritas Diecezji Kieleckiej współfinansowany ze środków Caritas Polska. Opowieść o „Miłosiernych do końca” przypadła wszystkim do gustu. Wzbudziło to zainteresowanie wolontariatem hospicyjnym.

Podczas wizyty studyjnej nie brakło także czasu na wymianę doświadczeń w pracy wolontaryjnej w różnych diecezjach. Dziękujemy Caritas Gdańsk za niezwykły i motywujący czas.