Zapraszamy do udziału w debacie o wolontariacie

Diecezjalne Centrum Wolontariatu Caritas Kieleckiej oraz Regionalne Centrum Wolontariatu w Kielcach zapraszają wolontariuszy i koordynatorów wolontariatu do wzięcia w debatach, które odbędą się 11 maja 2022 r. (środa) się o godz. 11 w Pałacyku Zielińskiego, ul. Zamkowa 5.

Tematyka:
1. Działania kieleckich organizacji pozarządowych w kontekście wojny na Ukrainie.
2. Wolontariat szkolny w rzeczywistości postpandemicznej- wyzwania i nadzieje.
W spotkaniu wezmą udział m.in.  Dyrektor Narodowego Instytutu Wolności- p. Wojciech Kaczmarczyk, Świętokrzyski Kurator Oświaty p. Kazimierz Mądzik przedstawiciele władz samorządowych województwa i reprezentanci organizacji pozarządowych.
Debaty mają także na celu podkreślenie wagi działań organizacji pozarządowych, koordynatorów i wolontariatu.
Chętnych prosimy o uzupełnienie formularza zgłoszeniowego https://tiny.pl/98bs3
W związku z tym, że debaty organizowane są w ramach programu Korpus Solidarności, bardzo prosimy o założenie konta w Systemie Obsługi Wolontariatu, zgodnie z nowymi wytycznymi Narodowego Instytutu Wolności. Sama rejestracja trwa kilka minut i nie zobowiązuje do korzystania z Systemu, ale umożliwia udział w debatach i szkoleniach.
Wskazówki do rejestracji. TUTAJ
Przewidujemy, że całość potrwa do godziny 15. Na uczestników będzie czekać słodki poczęstunek, kawa i herbata.