Zapraszamy na staże rozwojowe

Zapraszamy koordynatorów wolontariatu do wzięcia udziału w stażu rozwojowym, pomagającym rozwinąć kompetencje w zakresie organizowania i koordynowania wolontariatem. Staż odbywa się pod okiem doświadczonych koordynatorów w wybranych kieleckich placówkach.

Udział w stażu zakłada:

• indywidualną pracę z mentorem – doświadczonym koordynatorem wolontariatu w placówce;
  • udział w warsztatach rozwoju kompetencji miękkich;
  • udział w grupie wymiany i wsparcia on-line;
  • wsparcie opiekuna stażu.

Warsztaty rozwoju kompetencji miękkich będą obejmowały tematy takie, jak:

• Jak wspierać pomagających nie zapominając o sobie?
  • Granice w pracy koordynatora wolontariatu.
  • O byciu liderem w branży pomagania.

Staż trwa 20 godzin.

Zgłoszenia przyjmowane są za pośrednictwem formularza on-line, dostępnego na stronie: https://docs.google.com/forms/d/1zEHbyT9OC8J9HvxiKP_qyzaZbZVQZ8_o1bx-gZ_zUi4/edit

Termin nadsyłania zgłoszeń: 29.11.2021 r

W razie pytań, prosimy kontaktować się z Moniką Wilk pod numerem telefonu: 664-031-039 lub mailowo:

Pierwsze spotkanie stażystów z opiekunem stażu odbędzie się 1 grudnia o godzinie 16.00 w siedzibie Diecezjalnego Centrum Wolontariatu, ul. Mała 17/3 w Kielcach

Staże rozwojowe realizowane są w ramach Partnerstwa dla Wolontariatu Programu Korpus Solidarności i dofinansowane przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018 – 2030 Korpus Solidarności.