Zapraszamy na Świętokrzyską Galę Wolontariatu

Diecezjalne Centrum Wolontariatu Caritas Kieleckiej, Regionalne Centrum Wolontariatu w Kielcach i Wolontariat Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach zapraszają na XVII Świętokrzyską Galę Wolontariatu, która odbędzie się 5 grudnia br. o godz. 18.00 w Państwowym Zespole Szkół Muzycznych w Kielcach. Dzień 5 grudnia to Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, ustanowiony został przez ONZ dla uznania pracy, trudu i czasu wolontariuszy na rzecz rozwoju społecznego.

W trakcie Gali nastąpi rozstrzygnięcie Konkursu Laur Wolontariatu; nagrodzeni zostaną najaktywniejsi wolontariusze w regionie oraz osoby animujące wolontariat w środowisku lokalnym. Wręczone też zostaną certyfikaty „Miejsce Przyjazne Wolontariuszom” w ramach Rządowego Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego „Korpus Solidarności”.

Zapraszamy do udziału w Gali i wspólnego świętowania wszystkich wolontariuszy, koordynatorów wolontariatu i przyjaciół idei wolontaryjnej.