Zapraszamy wolontariuszy do udziału w zbiórce żywności i rejestrowania godzin w SOW

Caritas Diecezji Kieleckiej w dniach  8– 9 marca 2024 r. organizuje XXIV Zbiórkę Żywności TAK. POMAGAM!  Jest to ogólnopolska akcja, której celem jest wsparcie osób starszych, chorych, niepełnosprawnych i ubogich. Zbiórka odbędzie się  w wybranych sklepach Biedronka, Społem, Lidl, Netto, Paleo, Lewiatan, Delikatesy  w Kielcach, Stopnicy, Skalbmierzu, Jędrzejowie, Chmielniku, Nowinach, Chęcinach, Miechowie, Proszowicach, Kazimierzy Wielkiej. Akcja trwać będzie w piątek od godz. 14.00 do 20.00 oraz w sobotę w godz. 9.00 do 18.00.   Zbierane będą podstawowe artykuły spożywcze takie jak cukier, mąka, olej, makaron, konserwy, herbata itp.

Tak szeroko zakrojona pomoc żywnościowa jest możliwa dzięki zaangażowaniu wolontariuszy. To oni dyżurują w sklepach w czasie zbiórki „Tak. Pomagam!”, a także sortują żywność i dostarczają paczki. — Nie spotkałem się z kimś, kto by powiedział kategorycznie „nie dam”, „niech pan odejdzie”. Ludzie są życzliwi, reagują uśmiechem, chcą pomagać — mówi Andrzej, jeden z wolontariuszy, pomagający już w kolejnej zbiórce. Chęć zgłosiło już 700 wolontariuszy, głównie ze Szkolnych i Parafialnych Kół Caritas, ale potrzeby są większe. Poszukujemy jeszcze wolontariuszy do pomocy przy zbiórce lub w kolejnych dniach przy segregacji żywności i przygotowaniu paczek. Zgłosić się można do koordynatora zbiórki p. Renaty Kaczmarczyk – tel. 794597557 lub do Diecezjalnego Centrum Wolontariatu Caritas w Kielcach – tel. 664031039. Zachęcamy wszystkich wolontariuszy biorących udział w zbiórce do zakładania konta w Systemie Obsługi Wolontariatu i potwierdzania swych godzin pracy. Umożliwi to potwierdzenie udziału w akcji i zdobyciu możliwości uzyskania benefitów w postaci zniżek do wielu instytucji kultury.

Jak zarejestrować wolontariat w SOW? Należy wejść na stronę https://sow.korpussolidarnosci.gov.pl/pl/login , podać swoje dane. Dodać przepracowane godziny wolontaryjne wybierając: Caritas Diecezji Kieleckiej, wybrać koordynatora i poczekać na akceptację godzin.

Rób to regularnie, dzięki temu Twój wolontariat stanie się systematyczny.

Ciesz się z korzyści jakie daje Karta Wolontariusza!

LISTA SKLEPÓW W DIECEZJI KIELECKIEJ

INFORMACJA PRASOWA CARITAS POLSKA